NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ pro školní rok 2023/2024 je otevřen. Pro více informací kontaktuje naše trenéry.

Sportovní klub Shotokan Karate Chrudim vyučuje již dvacet devět let děti, mládež i dospělé. Letošní rok budeme společně slavit 30 let od založení klubu! Tréninky mají kromě výuky sebeobrany také rozvinout morální úroveň jednotlivce. Karate má pět hlavních zásad: shaha o dokonalost charakteru, loajálnost, věrnost a spolehlivost, zdravé úsilí, ohleduplnost k jiným, zřeknutí se násilí.

Karate neslouží k útoku, ale k obranně sebe nebo ostatních. Abychom se naučili lépe bránit na ulici, přidali jsme do našich osnov výuku Allkampf-jitsu – obranného systému navrženého speciálně pro praktickou sebeobranu.

Není náhodou, že jsem se rozhodl zamyslet se trochu hlouběji nad letošními olympijskými hrami právě dnes. Je tomu totiž přesně čtyřicet let, co se po Václavském náměstí projížděly tanky vojsk Varšavské smlouvy. Obsazování ČSSR tehdy sice proběhlo bez větších incidentů, to však nic nemění na pocitu bezmoci, zrady a beznaděje, kterými byla zatížena česká duše i o třicet let dříve. Lidská mysl je však zpohodlnělá a tak její paměť působí poměrně chabě, ačkoliv chabá zdaleka není.

Tak se nám sice pomalu, ale přece blíží začátek nového školního roku a s ním i naše tréninky. Ten letošní bude ve znamení větších změn; více ale prozradíme až v září – nechte se překvapit! ;)

Letošní soustředění – letní tábor našeho klubu v Horním Bradle – Vršově ve dnech 28.6.- 5.7. 2008 se mimořádně vydařil. Počasí nám přálo, takže 58 členů klubu a přátel z Chomutova prožilo náročný a zajímavý týden.

Tak tradiční klubové soustředění na Bradle se nám pomalu blíží. Podívejte se proto raději ještě jednou na lednové propozice, ať si s sebou nezapomenete nic vzít.

1 12 24 35 39 40 41 42 43 44 45 46