Otevíráme NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ pro školní rok 2022/2023.

Sportovní klub Shotokan Karate Chrudim vyučuje již dvacet dva let děti, mládež i dospělé. Tréninky mají kromě výuky sebeobrany také rozvinout morální úroveň jednotlivce. Karate má pět hlavních zásad: shaha o dokonalost charakteru, loajálnost, věrnost a spolehlivost, zdravé úsilí, ohleduplnost k jiným, zřeknutí se násilí.

Karate neslouží k útoku, ale k obranně sebe nebo ostatních. Abychom se naučili lépe bránit na ulici, přidali jsme do našich osnov výuku Allkampf-jitsu – obranného systému navrženého speciálně pro praktickou sebeobranu.

S vedením TJ Sokol byly na toto pololetí dohodnuty páteční tréninky v čase od 18:00 do 19:30 hodin.

Cvičíme v zrcadlovém sále a tréninky jsou (až na výjimky – jako například před závody) volné. Kdo má zájem, přijďte si zacvičit. Sraz vždy v 17:50 před hlavním vchodem do haly.

Poznámka: Účast reprezentace klubu na těchto tréninzích je v době před závody povinná.

Jeden náš cvičenec nakreslil ilustraci k Dojokunu. Podívejte se do článku.

A co je to Dojokun?

Jedná se o předpisy pro chování karateky, které se samozřejmě vztahují i na chování mimo dojo. Dnes známá základní pravidla dojokun formuloval okinawský mistr karate Sakugawa, který se přitom orientoval na čínské formy dojokun, které sahají až k Boddhidharmovi.

Dočkali jsme se! Rok se s rokem sešel a opět je tu každoročně pořádaný seminář se shihanem Hideo Ochi (8. Dan JKA), který pravidelně přijíždí z Německa, kde žije, do Prahy na seminář, aby se zde s námi podělil o kousek svého umění.

Proto si tuto akci nemohla nechat ujít ani naše chrudimská výprava, které se z našeho klubu zúčastnil sensei Jan Štěpán, Jaroslav Zemek, Jiří Kostelecký, Nikola Tajzlerová a Kristýna Dittrichová.

1 12 22 33 39 40 41 42 43