NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ pro školní rok 2023/2024 je otevřen. Pro více informací kontaktuje naše trenéry.

Sportovní klub Shotokan Karate Chrudim vyučuje již dvacet devět let děti, mládež i dospělé. Letošní rok budeme společně slavit 30 let od založení klubu! Tréninky mají kromě výuky sebeobrany také rozvinout morální úroveň jednotlivce. Karate má pět hlavních zásad: shaha o dokonalost charakteru, loajálnost, věrnost a spolehlivost, zdravé úsilí, ohleduplnost k jiným, zřeknutí se násilí.

Karate neslouží k útoku, ale k obranně sebe nebo ostatních. Abychom se naučili lépe bránit na ulici, přidali jsme do našich osnov výuku Allkampf-jitsu – obranného systému navrženého speciálně pro praktickou sebeobranu.

Soutěžní premiérou byl pro naše závodníky Michaela Kopeckého a Daniela Staňka Národní pohár karate JKA mládeže v Sokolově. Doma musela zůstat Pavla Slezáková a Ondřej Zelenka, oba přemohlo chřipkové onemocnění.

Allkampf-Jitsu

V našem klubu se mimo karate věnujeme také sebeobraně. Náš sebeobranný systém se jmenuje Allkampf – jitsu (AKJ). Tento systém má za úkol zodpovědět na různé typy agresivity logickou taktikou a zvýšit naši sebekontrolu, kontrolu protivníka i situace obecně. Tento postup je vlastní všem, je jenom zapotřebí jej správné využít. Měli bychom vědět, že ulice není místo na hraní a kdo si zde hraje, jednou se i spálí. Na ulici nejsou žádná pravidla, není zde ani žádný rozhodčí, vše je bez omezeni a zákazu, my máme jenom jednu šanci. Techniky používané zločinci jsou velice zákeřné a bez pravidel, nejsou zveřejněné v žádném manuálu výcviku a tak jenom výcvikem blížící se realitě můžeme těmto útokům čelit.

Reprezentace našeho klubu se v sobotu 15. března zúčastnila 1. kola Národního poháru seniorských kategorií v Praze. Startovalo celkem 7 chrudimských závodníků v disciplínách kata i kumite – Pavel Šídlo (5. kyu), Jaroslav Zemek (4. kyu), Nikola Tajzlerová (4. kyu), Veronika Pochobradská (4. kyu), Kristýna Dittrichová (4. kyu), Jiří Kostelecký (5. kyu) a Ivo Korytář (4. kyu). Z důvodu nemoci se akce bohužel nemohl zúčastnit náš nejzkušenější závodník Tomáš Zajíc (3. kyu), a Jan Dalecký (4. kyu).

1 12 23 34 40 41 42 43 44 45