NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ pro školní rok 2023/2024 je otevřen. Pro více informací kontaktuje naše trenéry.

Sportovní klub Shotokan Karate Chrudim vyučuje již dvacet devět let děti, mládež i dospělé. Letošní rok budeme společně slavit 30 let od založení klubu! Tréninky mají kromě výuky sebeobrany také rozvinout morální úroveň jednotlivce. Karate má pět hlavních zásad: shaha o dokonalost charakteru, loajálnost, věrnost a spolehlivost, zdravé úsilí, ohleduplnost k jiným, zřeknutí se násilí.

Karate neslouží k útoku, ale k obranně sebe nebo ostatních. Abychom se naučili lépe bránit na ulici, přidali jsme do našich osnov výuku Allkampf-jitsu – obranného systému navrženého speciálně pro praktickou sebeobranu.

Výběr našeho klubu (v sestavě Tomáš Zajíc, Vít Ronovský, Magda Hotrová, Nikola Tajzlerová, Kristýna Dittrichová, Pavel Šídlo a Jiří Kostelecký) vystoupil minulý pátek 23. května na představení volnočasových aktivit pro děti zvaném Bambiriáda.

Soutěžní premiérou byl pro naše závodníky Michaela Kopeckého a Daniela Staňka Národní pohár karate JKA mládeže v Sokolově. Doma musela zůstat Pavla Slezáková a Ondřej Zelenka, oba přemohlo chřipkové onemocnění.

Allkampf-Jitsu

V našem klubu se mimo karate věnujeme také sebeobraně. Náš sebeobranný systém se jmenuje Allkampf – jitsu (AKJ). Tento systém má za úkol zodpovědět na různé typy agresivity logickou taktikou a zvýšit naši sebekontrolu, kontrolu protivníka i situace obecně. Tento postup je vlastní všem, je jenom zapotřebí jej správné využít. Měli bychom vědět, že ulice není místo na hraní a kdo si zde hraje, jednou se i spálí. Na ulici nejsou žádná pravidla, není zde ani žádný rozhodčí, vše je bez omezeni a zákazu, my máme jenom jednu šanci. Techniky používané zločinci jsou velice zákeřné a bez pravidel, nejsou zveřejněné v žádném manuálu výcviku a tak jenom výcvikem blížící se realitě můžeme těmto útokům čelit.

1 12 24 35 40 41 42 43 44 45 46