Dočkali jsme se! Rok se s rokem sešel a opět je tu každoročně pořádaný seminář se shihanem Hideo Ochi (8. Dan JKA), který pravidelně přijíždí z Německa, kde žije, do Prahy na seminář, aby se zde s námi podělil o kousek svého umění.

Proto si tuto akci nemohla nechat ujít ani naše chrudimská výprava, které se z našeho klubu zúčastnil sensei Jan Štěpán, Jaroslav Zemek, Jiří Kostelecký, Nikola Tajzlerová a Kristýna Dittrichová.

Vyjeli jsme v sobotu ráno poměrně brzy, neboť první trénink karatistů do 4. kyu začínal již v devět hodin. Cesta vedoucí z velké většiny po dálnici ubíhala celkem rychle, a tak zbyl před tréninkem ještě čas na lehkou svačinku. První trénink byl jako obvykle zaměřen na kihon, a to ve formě různých technik s poměrně složitými obraty. Zbyl i čas na katy z řady heian. Hned po nás nastoupili naši kolegové, kteří nosí technické stupně od 3. kyu.

Po skončení tohoto tréninku následovala hodinová přestávka na přípravu mezinárodního turnaje Gichin Cup, který je nedílnou součástí semináře a účastnila se ho Česká republika, Německo, Slovinsko, Skotsko, Francie a Maďarsko. Při slavnostním nástupu dostal shihan k narozeninám od předsedy svazu Ing. Strnada středověký meč. Po skončení turnaje následovaly ještě zkoušky na 1. a 2. Dan, ale to my jsme se už jeli ubytovat na „Trhaňák“, abychom si zajistili nějaké dobré místo na rozložení našich spacáků. Poté jsme se odebrali na večeři do nedalekého nákupního centra.

Po zaplnění našich hladových žaludků jsme se odebrali zpět na přátelskou párty, které se účastnil také shihan. Zde jsme rozebrali karate teoreticky někteří dospělí svlažili hrdlo „zlatavým mokem“. Druhý den po probuzení jsme si sbalili věci a odjeli na první trénink. Ten byl zaměřen na kihon, heian kata a na řízené formy kumite, které jsme nakonec proložili randori. Poté opět následoval trénink našich technicky vyspělejších kolegů a pak hodinová přestávka na oběd. Po obědě jsme absolvovaly druhý trénink, jehož hlavní podstatou bylo procvičování kumite. Na konec zařadil shihan Hideo Ochi i posilování.

Po tomto tréninku jsme se rozloučili se shihanem a odjeli domů a už se všichni těšíme na další ročník tohoto skvělého semináře a na shihana, který vždy oplývá skvělou náladou.

OSS!

blog comments powered by Disqus