Jako již tradičně i letos jsme pro přátele bojových umění a příbuzné našich cvičenců opět připravili ukázky toho, co jsme se již naučili. V neděli 20. prosince v 10 hodin dopoledne tak mohla začít Vánoční exhibice 2009.

V programu vystoupili cvičenci ze všech skupin našeho oddílu. Pro nováčky v Náboru, kteří cvičí teprve od září, to byla první možnost, kdy mohli předvést svým rodičům, co se za tak krátkou dobu již naučili. Ukázali základní techniky úderů, krytů i kopů a pády vpřed a vzad. Dalšími karatisty, kteří se objevili v prostoru před diváky byli cvičenci ze skupiny Začátečníci. Ti prováděli již náročnější pády vpřed a to přes překážky s následnými údery do lap a poté předvedli základní techniky v pohybu, které mají japonský název kihon. Potom se na scéně objevili i nejpokročilejší cvičenci, kteří předvedli pády vpřed například přes čtyři své kolegy.

Dalším bodem rozsáhlého programu byla ukázka v podání trenéra Vítka Ronovského a hlavního trenéra klubu Jana Štěpána. Instruktoři předvedli nejprve techniky zpomaleně a poté v plné rychlosti a síle, kdy demonstrovali účinnost technik karate prováděných v maximálním nasazení.

Poté předvedli své umění naši kamarádi z dalekého Chomutova Jan Michanek a Petr Gabriel, kteří cvičí sebeobranný systém allkampf-jitsu, jímž se také při našich trénincích pravidelně zabýváme. Ti předvedli řešení sebeobranných situací, které mohou nastat kdykoli při každodenním pohybu v ulicích města.

Následně proběhlo vyhlášení nejlepších závodníků klubu, kterých bylo vyhlášeno celkem šest. Po tomto ceremoniálu proběhla krátká přestávka.

Po chvilce odpočinku následovala ukázka pokročilých cvičenců našeho klubu. Ukázali další sebeobranné situace. Diváci tak mohli zhlédnout boj proti dvěma silnějším soupeřům, boj proti více soupeřům nebo pouliční rvačku.

Dále exhibice pokračovala demonstrací kata (soubor cviků proti imaginárním soupeřům) od začátečníků, přes pokročilé až po trenéry klubu. Chomutovští instruktoři také předvedli kata systému allkamp-jitsu. Nechyběly ani kata teamy, které předvedli přesnou synchronizaci pohybů tří cvičenců při provádění dané kata.

Posledním bodem programu letošní Vánoční exhibice byly přerážecí techniky v podání Jana Michanka a Petra Gabriela. Publikum tak mohlo zhlédnout přerážení třícentimetrové dřevěné desky pomocí malíkové hrany ruky a otočného kopu.

To byl závěr letošní Vánoční exhibice a naši příznivci se jistě můžou těšit na další ročník této události, kde bude opět vidět postup karatistů zase o kousek dál na jejich cestě bojovým uměním karatedo.

blog comments powered by Disqus