Reportáž o velice zajimavé údálosti bojových umění – 3. národní seminář Allkampf-jitsu.

Dne 28. listopadu se na tuto akci vypravilo 5 členů z našeho klubu. Tato pětičlenná výprava se skládala z trenérů Vítka Ronovského, Tomáše Zajíce a jejich svěřenců Lukáše Hergotta, Ondřeje Točíka a Jana Vlasáka. Na semináři jsme byli přivítáni ve velké univerzitní hale, kde jsme dostali vlastní šatnu. Mezitím se dostavily další školy z celé republiky a všichni se začali připravovat na jednu ze tří stěžejních událostí našeho bojového umění Allkampf-jitsu.

Cvičení se skládalo jako vždy ze společné rozcvičky a čtyř tréninků, které byly rozděleny do 5 rozdílných bloků. Proč tolik bloků v jednom tréninku? Jistě proto, aby si cvičenci mohli vybrat zrovna to, co potřebují cvičit. Také se tímto roztřídí do skupin podle technické vyspělosti (STV), což jim umožní se připravovat na zkoušky pro daný stupeň.

Pro Ondřeje Točíka byl tento seminář novým zážitkem. V karate se již zúčastnil několika víkendových cvičení, a proto byl příjemně překvapen, že v AKJ se využívá již zmíněný systém bloků. Jako první trénink si vybral techniky pro 9. kyu, které ho tolik nenadchly, jelikož se hodně probírali úderové techniky z karate. Naštěstí si toto vynahradil v následujících blocích, kde ,,ochutnal´´ čisté AKJ.

Těšíme se na další setkání, která obvykle pokračují příjemným posezením v místní restauraci. Toho si osobně považuji nejvíce. Myslím to, že jsme kamarádi i mimo tělocvičnu!

blog comments powered by Disqus