Reprezentace našeho klubu se v sobotu 15. března zúčastnila 1. kola Národního poháru seniorských kategorií v Praze. Startovalo celkem 7 chrudimských závodníků v disciplínách kata i kumite – Pavel Šídlo (5. kyu), Jaroslav Zemek (4. kyu), Nikola Tajzlerová (4. kyu), Veronika Pochobradská (4. kyu), Kristýna Dittrichová (4. kyu), Jiří Kostelecký (5. kyu) a Ivo Korytář (4. kyu). Z důvodu nemoci se akce bohužel nemohl zúčastnit náš nejzkušenější závodník Tomáš Zajíc (3. kyu), a Jan Dalecký (4. kyu).

Co je karate?

„Skutečné karate je takové, které je v běžném životě v mysli a těle člověka trénováno a rozvíjeno v duchu pokory, a které je v kritické chvíli použito zcela v zájmu spravedlnosti.“

Gichin Funakoshi

S vedením TJ Sokol byly na toto pololetí dohodnuty páteční tréninky v čase od 18:00 do 19:30 hodin.

Cvičíme v zrcadlovém sále a tréninky jsou (až na výjimky – jako například před závody) volné. Kdo má zájem, přijďte si zacvičit. Sraz vždy v 17:50 před hlavním vchodem do haly.

Poznámka: Účast reprezentace klubu na těchto tréninzích je v době před závody povinná.

Jeden náš cvičenec nakreslil ilustraci k Dojokunu. Podívejte se do článku.

A co je to Dojokun?

Jedná se o předpisy pro chování karateky, které se samozřejmě vztahují i na chování mimo dojo. Dnes známá základní pravidla dojokun formuloval okinawský mistr karate Sakugawa, který se přitom orientoval na čínské formy dojokun, které sahají až k Boddhidharmovi.

Dočkali jsme se! Rok se s rokem sešel a opět je tu každoročně pořádaný seminář se shihanem Hideo Ochi (8. Dan JKA), který pravidelně přijíždí z Německa, kde žije, do Prahy na seminář, aby se zde s námi podělil o kousek svého umění.

Proto si tuto akci nemohla nechat ujít ani naše chrudimská výprava, které se z našeho klubu zúčastnil sensei Jan Štěpán, Jaroslav Zemek, Jiří Kostelecký, Nikola Tajzlerová a Kristýna Dittrichová.

Rok 2008 přišel a my máme nový kalendář akcí. Tak se nezapomeňte podívat.

Nějaké fotky

Fotky od Tomáše Zajíce. Kvůli testování systému vkládání fotek. :-)

1 6 12 17 18 19 20 21 22